Günaydın Ada (Ada TV) – 18 Haziran 2014

CTP Milletvekili Özgür, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili konuştu

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Birikim Özgür, yaklaşan yerel seçimler öncesinde partisinin seçim hazırlıklarını değerlendirdi. Özgür, Lefkoşa’da macera aranmaması gerektiğini belirterek, Kadri Fellahoğlu’nun bir dönem daha görevde kalmasının önemine dikkat çekti. CTP’nin seçimler öncesinde ortaya koyduğu “14+ belediye” hedefine ulaştığını belirten Özgür, konuk olduğu Günaydın Ada Programı’nda bu rakamın aşıldığını da savundu.

YILDIZLI BELEDİYELER

Başkent Lefkoşa’daki durumu ve CTP’nin seçimlerdeki başarı şansını da değerlendiren Özgür, Lefkoşa’da macera arayışında olunmaması gerektiğini söyledi. Fellahoğlu’nun bir yıl içinde amiral gemisini karaya çekerek kurtardığını söyleyen Özgür, şimdi sıranın geminin yüzdürülmesine geldiğini de belirtti. Özgür, partisinin seçim sloganı olan “yıldızlı belediyeler” konusuna da açıklık getirdi, bu noktadaki eleştirileri yanıtladı

“DİPKARPAZ ÖNEMLİ”

Seçimde önemli noktalardan birinin de Dipkarpaz olduğunu söyleyen Özgür, partisinin adayı Suphi Coşkun’un bu seçimleri kazanmasının beraberinde sosyal bir dönüşümü de getireceğini belirtti: Son olarak anayasa değişikliği ile ilgili bir soruya da yanıt veren Özgür, anayasaya neden “evet” demek gerektiğini de açıkladı.

“MACERADAN UZAK DURULMALI”

Özgür’ün sözlerinden öne çıkan detaylar şu şekilde; “Maceradan uzak durması gerekiyor Lefkoşalıların. Lefkoşalıların vereceği karar bütün KKTC halkını ilgilendirecek. Sorumluluk bilinciyle hareket etmek gerekiyor. Lefkoşa başkenttir. Lefkoşa’da Kadri beyin 4 yıl daha görevini devam ettirmesi çok büyük önem taşımaktadır. CTP açıdan da bu önemli bir mevzudur.”

“GEMİYİ YÜZDÜRME ZAMANI”

“Amiral gemisini Kadri Bey batmaktan kurtardı, kıyıya çekti. Şimdi yüzdürme zamanı. Hem temel hizmetleri eksiksiz sunabilen hem de Avrupalı kentte yaşıyoruz dedirterek aynı zamanda sosyal kültürel etkinliklerin azami düzeyde sunulabildiği, halka her bir bireyin ister genç ister yaşlı olsun kendi ilgi alanı doğrultusunda bir şekilde aktif olabileceği kent hayatının gelebilmesi o kentin yıldızlı belediye tarafından yönetildiği anlamını taşır. Bu bağlamda biz bu yıldızı kibir gibi de ortaya koymadık.”

“HAYIR DEMEK DOĞRU DEĞİL”

“Anayasa’ya hayır diyelim diyerek bir şeyleri ispatlayalım demek doğru değildir. Değişime ihtiyacımız vardır. Bütün beklentilerimizi karşılayamayacak olsa dahi Anayasa’da bir değişikliğe ihtiyaç vardır. Ve bu adımı hep birlikte atabilmeliyiz.”

Nupelda Karabuğday-StarKıbrıs

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s