Hakkımda

Lefkoşa’da doğdum. 1999 yılında yüksek öğrenimimi tamamladım. Yüksek lisans çalışmalarım esnasında Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştım. Eğitim Bilimleri alanında doktora yaparken 3 yıl ODTÜ’de daha sonra ise ABD Çalışma Bakanlığı’nın 80 ülkede yürüttüğü Eğitim İnisiyatifi projeleri kapsamında Türkiye’de yürütülen ve tarlada çalıştığı için eğitim hizmetlerinden faydalanamayan mevsimlik çocuk işçilerin eğitime kazandırılmasını hedefleyen “Tarladan Okula” projesinde eğitim uzmanı olarak çalıştım. Eylül 2008-Ekim 2015 tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştım. 8. Dönem KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde 49 yıldır Kıbrıs’ta barış ve demokrasi mücadelesi yürüten Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Lefkoşa Milletvekili olarak görev aldım. CTP-UBP hükümetinde KKTC Maliye Bakanlığı görevini yürüttüm. Kıbrıslı Türklerin Avrupa Birliği’ne entegrasyonu için çalışan Özker Özgür Barış ve Demokrasi Vakfı’nın (BADEV) mütevelli heyeti başkanıyım.

Faslı dostum Lahcen Haddad, Twitter’de kendini şöyle tanımlamış: “An intllectual writing critically on politics, society and culture from a global perspective, creating havoc from time to time” (Zaman zaman tahribat / düzensizlik yaratan; siyaset, toplum ve kültür üzerine evrensel bakış açısıyla eleştirel yazılar yazan bir entelektüel). Böyle bir tanımı ben kendim için yazamayabilirim ancak Faslı dostum Lahcen ile aynı alanda eğitim görmüş, benzer tecrübeler yaşamış birisi olarak ülkelerimiz için benzer hayaller kurduğumuzu ve çok sık görüşemesek de benzer sıkıntılarla boğuştuğumuzu biliyorum.

Federal çözüme kavuşmuş, demokratik ve bilgi toplumu değerleriyle yoğrulmuş bir Kıbrıs için çalışıyorum. Barış, demokrasi, özgürlük ve eşitlik temel değerlerimdir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s