Kutlay Erk ne kadar haklı?

Kutlay Erk bu haftaki yazısında TC Yardım Heyeti Raporu’nu irdeledi. Yazıda bana ilginç gelen bir kısım vardı. Kutlay abi diyor ki, “CTP hükümetleri ile ilgili yorumlara ise, konu dönemde CTP hükümetinde ve organlarında görev almadığım için, kendimi CTP adına muhatap ve yetkili görmüyorum, kaldı ki CTP hükümetleri döneminde ekonomik uygulamalarla ilgili düşüncelerimi de en açık biçimde bu köşede kamuoyu ile paylaşmıştım. Raporun bu kapsamına, CTP’nin o dönemdeki hükümet üyeleri, Parti yöneticileri ile yönetimlerin sürekliliği ilkesi nedeniyle, şimdiki Parti yönetimi muhatap olmalı, rapordaki görüşlerle ilgili olumlu veya olumsuz görüşlerini onlar vermelidir”.

Bu yazıyı okuyunca ben de bu hafta aynı konuyu yazmaya karar verdim. Yarın (Pazartesi) Yenidüzen’de çıkacak. Bir yerinde şöyle diyorum:

“O dönemde doğru hedef defalarca kamuoyu ile paylaşılmış olsa da statükonun kalbi sayılan gelir gider dengesizliğiyle mücadelede kolektif bir başarısızlık söz konusu CTP açısından. Statükoyla mücadele oyun değildir. Bu ülkede siyaset yapmak isteyen herkes bu konuda duruşunu netleştirmelidir. Raporun konusu olmayan ancak ‘denk bütçeye’ ilişkin bugün ana muhalefet konumundaki partinin geliştirdiği yaklaşımlar hayatidir. Mevcut koşullarda denk bütçe için iktidarla muhalefetin ortak bir paydada buluşamamış olmasının vebali iktidarın boynuna. Ancak CTP’nin iktidardayken savunduğu değerlere ilişkin seçim sonrasında yapılan iki kurultayda göreve gelen yönetimlerinin ana muhalefet adına ne söylediğini ve ne yaptığını tarih yargılayacaktır. Rapora ilişkin tartışmaları ‘mazeret mi özeleştiri mi?’ sorusu ışığında takip etmek bu nedenle çok önemlidir”…

Kutlay Erk’in yazısı için: YeniDÜZEN / KIBRIS’IN HABER PORTALI.

Kutlay Erk ne kadar haklı?” için bir yorum

  1. Sn Kutlay Erk, sözüm sizedir ki, siz Genel Sekreterliğini yapmış olduğunuz bir siyasi partinin nasıl olurda almış olduğu kararlardan kendinizi sorumlu tutmassınız, kaldı ki; o zaman LTB Başkanlığı yapmakta ve CTP-BG Parti Meclisinde Doğal Üye olarak bulunmaktaydınız.. Bu kararlar PM”den deilde bir iki bireyden mi çıktı? Elimizi taşın altına koyma zamanı gelmiştir. Sn. Kutlay Erk, geçmişin hesabını soranlara gelecekte ne olacaklarından bahsetmenizi tavisye ediyorum.. Saygılarla..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s