K-Pet’te çalışan huzursuz, bayiler huzursuz…

Hükümet K-Pet’te ne yapıyor? Garip bir ihale. Garip olmaktan öte şaibeli. Başbakan Küçük yaptığı açıklamalarla adeta halkla dalga geçiyor. Bir dolap dönüyor. Ne demişti Sayın Küçük? “tamamen ülke menfaatlerini dikkate alarak şeffaf bir şekilde hareket etmekteyim” demişti. Gerçek ne? Birileriyle anlaşıp göstermelik ihale açıldığı. İlgili bakan yurtdışındayken işin kotarıldığı ve bakanın bile neredeyse isyan ettiği bir durum var ortada.

Bir tüketici olarak K-Pet’ten benim beklentim kaliteli hizmettir. Hisselerinin devlette olup olmaması da hayati bir mesele değildir zira devlette olduğu zaman da halkın malı olamıyor – en iyi ihtimalle “son sözü” iktidardaki partinin MYK üyeleri söylüyor kurumla ilgili ama o bile değil, birkaç egemenin dudakları arasından çıkan “son söz” oluyor genellikle.

Bu iktidar illa ki devletin hisselerini satacaksa belki de en doğrusu şeffaf bir ihaleyle kurumu, sektörü en iyi bilen çalışanlara ve bayilere bir imkan sunulmasıdır, bir şans tanınmasıdır en azından. O nedenle çalışanlarla bayilerin yaptığı ortak açıklamayı önemsiyorum.

Ortak mücadelelerinde “Kıbrıslı Türküm” diyen herkes yanlarında olmalı…

Çalışanlarla bayilerin ortak açıklaması: HABER KIBRIS – KPet çalışanları ve bayiler ortak hareket etme kararı aldı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s