Öğrenci – turist sayısı artıyor, ekonomi büyüyor ama halk fakirleşiyor. Neden?

Şöyle bir tuhaf durum var bu ülkede:

Öğrenci sayısı artmıyor mu? Artıyor. Turist sayısı artmıyor mu bu ülkede? Artıyor. Ekonomi büyümüyor mu? Evet, büyüyor. Bizim dönemimizde yüzde 4’ün üzerinde arttı. Yüzde 4’ün üzerinde ekonomik büyüme oldu. Yüzde 4’ün altına düşmüş olsa da eksiye düşmedi, yine 2016’da da bir büyüme gerçekleşti. E, ama halk fakirleşiyor.

Reform yapılmadığı için bu oluyor.

Canımızı yiyoruz, yıllardır bunu anlatamıyoruz. Yapıda sıkıntılar var. Kamu yönetilemiyor. Reel sektörün rekabet gücü artırılamıyor. Turizmde potansiyel halka da yayılacak şekilde yeterince kullanılamıyor.

Siz sisteme müdahale etmeden eski usulle siyasete devam ettiğiniz müddetçe belki öğrenci sayısı, turist sayısı artacak ülkede ama halk fakirleşmeye devam edecek.

Bunun tek sebebi dövizdeki oynamalar değildir.

Burada esas etken bizim alım gücümüzün sürekli düşüyor olmasıdır. Elektrik fiyatları, su fiyatları, telefon, internet fiyatları, sağlık ve eğitim alanlarındaki problemler. Hep bunlar halkımızı fakirleştiren unsurlardır.

Bu hükümetin bunları çözmeye hiç niyeti yok. Bu da sınandı, görüldü 20 aylık dönemde. Bu hükümet başka bir türkü çağırıyor. Bu hükümetin siyasetten anladığı başka bir şey…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s